تبليغات X
پایان نامه چگونگی طراحی و پیاده سازی سیستم اطلاع ر
مطالب جدید

پایان نامه چگونگی طراحی و پیاده سازی سیستم اطلاع رسانی مربوط به پروژه كتابخانه رقمی و آموزش از راه دور

پایان نامه چگونگی طراحی و پیاده سازی سیستم اطلاع رسانی مربوط به پروژه كتابخانه رقمی و آموزش از راه دور

فرمت فایل : doc

حجم : 114

صفحات : 58

گروه : پژوهش ها

توضیحات محصول :

پایان نامه چگونگی طراحی و پیاده سازی سیستم اطلاع رسانی مربوط به پروژه كتابخانه رقمی و آموزش از راه دور

 

قسمتی از متن:

بحث در مورد یافته ها

 

كاربران و ارتباط رسانان فنی در اكثر موضوعات توافق داشتند. اما توسعه دهندگان اغلب جوانب سیستم‌های خود را در درجاتی بالاتر از كاربران، رده بندی كرونر – مورد زیر، ارائه دهنده نتایج بوده و براساس 4 نقش اصل ارتباط رسانان فنی سازمان یافته است، درك دیدگاه كاربر، نگارش كمك آنلاین، مشاركت در طراحی سیستم و رابط كاربر و پیغامهای خطا.

 

دیدگاه‌های ارتباط رسانان فنی

 

دیدگاه‌های ارتباط رسانان فنی از طریق یك تحقیق، جمع آوری شده شده و در مقاله قبلی گزارش شد. داده‌های تحقیق، در ابتدای كمی بوده و بر نقشهای اجرا شده توسط ارتباط رسانان فنی در طول توسعه سیستم تمركز داشت. برخلاف آن، مصاحبه‌های مطالعه موردی با ارتباط رسانان فنی بر این تمركز داشت كه آنها چگونه در فرآیند توسعه حضور داشتند طرح سوالات كیفی بود. بخش زیر خلاصه پاسخهای ارتباط رسانان فنی به 4 نقش اصلی است.

 

درك دیدگاه كاربر ( حمایت كاربر): برای هدف این مقاله، نقش حمایت كاربر فرض شده كه یك درك دیدگاه كاربر را شامل شود. تحقیق بنا كرد كه ارتباط رسانان فنی عقیده دارند كه درك دیدگاه كاربر یك عنصر مهم كار آنها است. دو پرسش باید پاسخ داده شوند، بنابراین:

 

اگر ارتباط رسانان فنی از دیدگاه كاربر به عنوان توسعه دهندگان و ادعای ارتباط رسانان فنی برداشت می‌كنند پس اثر آن چیست؟

 

آیا آن موجب بهبود سیستم برای كاربران می‌شود؟

 

تعداد زیادی از ارتباط رسانان فنی در مورد مفهوم برداشت از دیدگاه كاربر، نظر دادند نمونه این پاسخها این مورد است.

 

من سوالاتی را در مورد طرح یا آنچه كه توسعه دهندگان تمایل به انجام آن دارند را مطرح می‌كنم من آگاهانه سعی می‌كنم كه از دیدگاه یك كاربر فكر كنم تا از توسعه دهندگان بخواهم به روشی متفاوت با انتهای پشتی و زای پركردن صحنه فكر كنند، چیزی كه زیاد رخ می‌دهد. سعی و اضافه كردن دیدگاه كاربر كه اغلب از دست می‌رود.

 

مطمئن شدن از اینكه كاربران راضی شده‌اند، نكته‌ای بود كه توسط مقدار زیادی از ارتباط رسانان فنی مطرح شد. ارتباط رسانان فنی به طور كامل تمایل توسعه دهندگان بر گوش دادن به پیشنهادات آنها و در زمان ممكن عمل بر آنها دریافتند – یك ارتباط رسان فنی رابطه خود با تیم توسعه را شرح داد:

 

این یك سیستم فوق العاده است، فوق العاده به نظر می‌رسد اما آنها ( توسعه دهندگان) فراموش می‌كنند كه كاربران نحوه استفادة آن را نمی‌دانند اما تیم پروژه همیشه خواستار شناسایی هر انتقاد و توجه به آن به عنوان نقد سازنده بوده و به سازندگی پاسخ داد برای من خوشبختانه مشكل در مورد اتخاذ دیدگاه كاربر وجود نداشت.

 

او معتقد بود كه تیم توسعه او را در اولین مرحله حاضر كرد چون تمركز قوی بر كاربر داشته و تضمین برآورده ساختن نیاز كاربر را خواستار بودند.

 

كیفیت كمك آنلاین: از 20 سیستم بررسی شده فقط 4 مورد «كمك» نوشته شده آنلاین توسط یك ارتباط رسان فنی را داشتند. ارتباط رسانان فنی به طور طبیعی، در مورد كمك آنلاین كه آنها ننوشته بودند انتقاد كردند. 4 مورد وسیع برای توجه وجود داشت كه آنها در مورد كیفیت كمك آنلاین نوشته شده توسط نویسندگان غیرحرفه‌ای بیان كردند.

 

از جمله: كمك بسیار ساده بود. نقد مشترك كه ارتباط رسان فنی داشت این بود كه «كمك»، به سادگی برخی جوانب صفحات را تعریف كرده اما جزئیات چگونگی كاربرد واقعی سیستم را ارائه نكرده است- اگر كاربران از «كمك آنلاین» استفاده نمی‌كردند، به این دلیل بود كه این كمك بسیار ابتدایی تعریف شده و به آنها در حل مشكلات اجرایی كمك نمی‌كرد.

 

«كمك» با حضار، تطابق نداشت. یك سیستم، سایت وب با صفحات زرد بود، توسعه دهنده و ارتباط رسان فنی گفتند یك تصمیم آگاهانه برای كاربرد راهنماهای روی صفحه به غیر از كمك آنلاین و رسمی را اتخاذ كردند. ارتباط رسانان فنی این هر مورد را به عنوان «تمركز بر كاربر» مطرح كردند. او فرآیند و نتایج را شرح داد.

 

به جای «كمك» از راهنماها استفاده شد، آن در واقع حركت در مسیر اطلاعات بود كه در گزارش صفحه وجود داشت، كه به صورت خیل خلاصه و مطابق میل كاربر تهیه شده بود. با سعی بر تمركز بر متداول ترین و مبهم‌ترین مشكلاتی كه افراد داشتند. ما راهنماهای چرخشی را آزمایش كردیم اما نتیجه نداد. با «كمك» شما باید عملاً‌مثالها را اجرا می‌كردید. بنابراین فردی می‌توانست آن را با مثال ارائه شده یا مثال خودش آزمایش كرده و به سوی یك اهمیت نتیجه برود.

قیمت محصول : 10000 تومان

دانلود

درباره نویسنده

Check Also

The Secrets Of Rich And Famous Writers

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …

نظرات

آخرین نظرات ثبت شده برای این مطلب را در زیر می بینید:
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام شما
ایمیل
وب سایت
کد امنیتی *